FORGOT YOUR DETAILS?

ویزای توریستی

ویزای توریستی توضیحات کلی
یکی از متداول ترین نوع ویزاهایی که هر کشور برای اتباع خارجی صادر می کند ویزای توریستی یا دیداری است که با توجه به سیاست های هر کشور از نوع ویزاهای موقت دسته بندی می شود. این ویزاها بطور معمول برای دیدار خانواده و افراد مقیم آن کشورها یا دیدار و سیاحت توسط سایرین دسته بندی و صادر می شود . ویزای توریستی یکی از پر متقاضی ترین نوع ویزا است و سالیانه تعداد بسیار زیاد ویزا برای دیدار و بررسی شرایط کار و زندگی برای اتباع سایر کشورها که نیاز به ویزا دارند توسط دفاتر و کنسولگری های کانادا در خارج از کشور صادر می شود .

افراد مقیم کانادا یا کسانی که دارای اقامت قانونی در کانادا هستند می توانند برای همسر یا فامیل خود درخواست ویزای توریستی برای دیدار بدهند بطور خاص دولت کانادا تلاش مضاعفی برای این منظور با صدور ویزای بلند مدت یا چند بار ورود کرده است تا خانوارها بتوانند به هم نزدیک و با هم ارتباط موثری داشته باشند . در این پروسه فرد مقیم دایم یا دانشجو که دارای ویزای معتبر تحصیلی می باشد می توان با تهیه دعوتنامه از فامیل و دوستان خود برای دیدار اقدام کند.

د راین بخش افرادی قرار می گیرند دارای فامیل درجه یک در کانادا نمی باشند ولی علاقه به دیدار از کانادا و زیبایی های ان دارند این گروه می توانند با رزرو تور و دریافت دعوتنامه از طرف آنها با داشتن برنامه سفر منظم اقدام کنند مسلما اداره مهاجرت و ویزای کانادا علاقه بسیاری به بررسی درخواست های صحیح و معتبر دارد شاید بتوان یکی از دلایل داشتن رزرواسیون تور برای افراد علاقه مند ایجاد برنامه منظم و درگیری در مسایل غیر ضروری در سفر سیاحتی به کانادا است.

مدارک مورد نیاز تهیه ویزای توریستی کانادا:
1. اصل پاسپورت متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قبلی دارای ویزای کشورهایی که متقاضی رفته است
2. یک قطعه عکس 5X5 متقاضی رنگی با زمینه سفید (پاسپورتی بدون روتوش)
3. ترجمه شناسنامه متقاضی به همراه همراهان
4. ترجمه سند ازدواج
5. گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان در صورت همراهی
مدارک مالی مورد نیاز تهیه ویزای توریستی کانادا:
1. نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی به همراه حداقل 4 ماه گردش حساب از بانک
2. مدارک درآمدی متقاضی شامل فیش حقوقی – سپرده بلند مدت یا هرگونه گواهی سهام یا اوراق بهادار و اسناد اجاره املاک متقاضی و اسناد مالکیت
3. ترجمه اسناد مالکیت ( خانه – زمین – کارخانه )
مدارک شغلی مورد نیاز تهیه ویزای توریستی کانادا:
کارمندان :فیش حقوقی و حکم انتصابی و فیش 3 ماه آخر
گواهی کار در سر برگ شامل تاریخ شروع به کار و عنوان شغلی و درامد سالیانه و مدت زمان مرخصی موافقت شده برای سفر
کارفرمایان : ترجمه آگهی تاسیس و تغییرات و ترجمه روزنامه رسمی و لیست بیمه و لیست مالیاتی
تجار: گواهی اتاق بازرگانی – کارت بازرگانی و لیست بیمه و مالیات
پزشکان : ترجمه دائم طبابت و پروانه مطب و کارت نظام پزشکی – لیست مالیاتی و پرداخت بیمه
مهندسان : پروانه نظام مهندسی و معرفی نامه و بیمه و مالیات
مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب یا پروانه بهره برداری و اسناد مالیاتی و بیمه
بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و فیش حقوقی 3 ماه آخر
دعوت نامه: این دعوت نامه می تواند توسط دوست یا افراد فامیل در کانادا تهیه شود و باید شامل نام دعوت کننده و متقاضی و نسب آنها و دلایل سفر و مدت زمان و آدرس محل سکونت شما باشد و سایر موارد مرتبط باشد و باید حتما توسط افراد مجاز تایید شود ( Notary Public)
تاییدیه دعوتنامه ویزای توریستی tourist visa کانادا برای افراد متقاضی توسط دفتر ما در کانادا بصورت رایگان انجام می شود
10. مدارک فرد دعوت کننده جهت دریافت ویزای توریستی کانادا :
ارایه اسناد اقامتی مثل کارت PR و یا اقامت دایم و پاسپورت کانادایی و گواهی کار و یا اسناد مالکیت مثل سند خانه یا گواهی مالیاتی T4 و مالیات شهرداری
11. در صورت نداشتن دعوت نامه داشتن رزرو بلیط و هتل و برنامه سفر الزامی است
12. رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که با یکی از والدین به سفر می روند.
کلیه مدارک بالا باید ترجمه رسمی و به تایید دادگستری رسیده باشد
با توجه به تهیه و نظارت در ارسال درخواست ها از طرف مشاور رسمی شما با اطمینان خاطر می توانید اقدام نمایید. هزینه ویزای توریستی کانادا هر نفر ———- دلار و در صورت نداشتن دعوتنامه —–دلار کانادا می باشد ( افزایش هزینه برای تعیین تور و برنامه سفر توسط آزانس مسافرتی در کانادا اخذ می شود )

اگر شما بصورت دسته جمعی به سفر می روید داشتن دعوتنامه منفردی لازم نیست و برنامه تور و اقدامات آنها کفایت می کند ولی اگر شما تمایل به دیدار دوست و فامیل یا سیاحت انفرادی می روید باید از بستگان خود دعوتنامه دریافت یا برنامه منظم از طریق رزرو تور در کانادا داشته باشید و دعوتنامه توسط آژانس برای شما صادر شود.

بطور قانونی در جایی این مهم نوشته نشده است ولی با توجه به سیاست های صدور ویزا توسط دفاتر کنسولی کانادا داشتن سفرهای خارجی بخصوص به اروپا مهم جلوه می کند چرا که فرد در این درخواست های قبلی مورد بررسی شرایط قرار گرفته است و بطور ساده باید گفت سفرها مهم است.

باید گفت کشورهای آمریکا-کانادا-انگلستان -استرالیا و نیوزیلند دارای سیستم یکپارچه اطلاعاتی در رابطه با افراد متقاضی ویزا هستند و اگر شما اخیرا رد شده اید باید بدانید اولا باید ابراز شود ثانیا اشکال مورد اشاره در آن درخواست بهتر است رفع شده باشد تا ویزا صادر شود.

طبق قانون مهاجرت بیان تضمین و شرط در هر نوع ویزا چه توریستی و موقت و یا دایم جرم محشوب می شود و مورد پیگیری قرار میگیرند در ثانی افرادی که در ایران مبادرت به ارسال درخواست ویزای توریستی می کنند طبق قانون اداره مهاجرت مجاز به دریافت وجه و اقدام از طرف متقاضیان نمی باشند و هر اشتباه آنها اقدام توسط شما تلقی می شود و ممکن است منجر به محرومیت از ورود به کانادا تا 5 سال بعلت جعل یا دروغ نشوید پس در این امر دقت لازم را مبذول نمایید.

در حال حاضر اداره مهاجرت مبادرت به دو نوع ویزای یکبار ورود یا چند بار ورود می نماید که ویزاهای یکبار ورود دارای زمان مشخص و ویزاهای چند بار ورود طولانی و بر اساس میزان زمان اعتبار پاسپورت فرد است ولی تمام آنها هزینه یکسان 180 دلار که شامل هزینه ویزا و انگشت نگاری است البته برای فرزندان زیر 14 سال هزینه انگشت نگاری اخذ نمی شود.

طبق قوانین در صورت رد درخواست شما در صورت داشتن شرایط یا اعتراض فرد می تواند مجددا مبادرت به ارسال درخواست نماید و محدودیت زمانی ندارد ولی توصیه می شود اولا موارد خواسته شده که منجر به ردی شده است بررسی و و در حد امکان در صدد رفع ان بر اییم و سپس اقدام کنید . در رابطه با انگشت نگاری شما ملزم هستید در هر دفعه درخواست دوباره برای انگشت نگاری تشریف ببرید و مورد قبلی برای درخواست جدید اعتبار ندارد.

TOP